Chad has logged 106 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Sex Madness

Sex Madness

1938
×
½
Edit this entry  
12
Outpost in Morocco

Outpost in Morocco

1949
×
★★★
Edit this entry  
11
The Golden Blade

The Golden Blade

1953
×
★★½
Edit this entry  
03
Gun Law

Gun Law

1938
×
★★★
Edit this entry  
03
Cry Terror!

Cry Terror!

1958
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ring of Fire

Ring of Fire

1961
×
★★★
Edit this entry  
30
The Decks Ran Red

The Decks Ran Red

1958
×
★★★½
Edit this entry  
26
Roaring Guns

Roaring Guns

1944
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tarzan's Peril

Tarzan's Peril

1951
×
★★½
Edit this entry  
22
Guns of Hate

Guns of Hate

1948
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Weak and the Wicked

The Weak and the Wicked

1954
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sky Murder

Sky Murder

1940
×
★★★
Edit this entry  
18
Nick Carter, Master Detective

Nick Carter, Master Detective

1939
×
★★★½
Edit this entry  
14
Danger Signal

Danger Signal

1945
×
★★½
Edit this entry  
12
The Rear Gunner

The Rear Gunner

1943
×
★★★
Edit this entry  
10
Jeopardy

Jeopardy

1953
×
★★★½
Edit this entry  
07
Frontier Days

Frontier Days

1945
×
★★½
Edit this entry  
07
Badman's Country

Badman's Country

1958
×
★★½
Edit this entry  
05
The Last Posse

The Last Posse

1953
×
★★½
Edit this entry  
03
At Sword's Point

At Sword's Point

1952
×
★★★½
Edit this entry  
03
Phantom Raiders

Phantom Raiders

1940
×
★★★
Edit this entry  
02
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bodyguard

Bodyguard

1948
×
★★★½
Edit this entry  
25
Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Grinch Grinches the Cat in the Hat

The Grinch Grinches the Cat in the Hat

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
A Connecticut Rabbit in King Arthur's Court

A Connecticut Rabbit in King Arthur's Court

1978
×
★★★
Edit this entry  
12
The Flintstones: On the Rocks

The Flintstones: On the Rocks

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Philbert (Three's a Crowd)

Philbert (Three's a Crowd)

1963
×
★★★
Edit this entry  
12
Daffy Duck and Porky Pig Meet the Groovie Goolies

Daffy Duck and Porky Pig Meet the Groovie Goolies

1972
×
★★½
Edit this entry  
31
Strapped for Danger: Undercover Vice

Strapped for Danger: Undercover Vice

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Carnival of the Animals

Carnival of the Animals

1976
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bugs Bunny's Overtures to Disaster

Bugs Bunny's Overtures to Disaster

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
The Mysterious Mr. M

The Mysterious Mr. M

1946
×
★★½
Edit this entry  
06
The Bikini Carwash Company II

The Bikini Carwash Company II

1993
×
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Revolt at Fort Laramie

Revolt at Fort Laramie

1957
×
★★★
Edit this entry  
03
Tintin and the Temple of the Sun

Tintin and the Temple of the Sun

1969
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hollywood Party

Hollywood Party

1934
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★★
Edit this entry  
02
Gold Is Where You Find It

Gold Is Where You Find It

1938
×
★★½
Edit this entry  
30
The Bikini Carwash Company

The Bikini Carwash Company

1992
×
★★½
Edit this entry  
30
Outrage Coda

Outrage Coda

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Blow

Blow

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry