• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Serenity

    ★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Slice

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Drew Michael

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Piano to Zanskar

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • This Mountain Life

    ★★★½

  • The American Meme

    ★★★

  • Museo

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Steel Rain

    ★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Feels

    ★★★

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Self-Criticism of a Bourgeois Dog

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • Queen of Katwe

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • The Lobster

  • Green Room

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Citizenfour

    ★★★½

  • Wild Tales

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★★

  • Side by Side

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★½

  • Melancholia