Sort by

ChainsawMasacre has logged 270 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Demon

Demon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Flesh Gordon

Flesh Gordon

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Texas Dynamite Chase

The Great Texas Dynamite Chase

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Humongous

Humongous

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Antrum

Antrum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
555

555

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Headless Eyes

The Headless Eyes

1971
×
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pawn Shop Chronicles

Pawn Shop Chronicles

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trick

Trick

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★½
Read the review Edit this entry