Sort by

ChainsawMasacre has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Point Blank

Point Blank

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Child

The Child

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
DeadTectives

DeadTectives

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Always Amazing

Always Amazing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Reincarnation of Peter Proud

The Reincarnation of Peter Proud

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boar

Boar

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry