• Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Mess You Leave Behind

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Patria

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★½

  • After We Collided

    ★½

  • Father There Is Only One 2

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Josep

    ★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Amaia: Una vuelta al sol

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • After

    ★★