• A Rainy Day in New York

  • Notting Hill

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Happening

  • After We Fell

    ½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Nanny Diaries

    ★★★½

  • Love Actually

    ★★★½