Greg has logged 73 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie Brown's All-Stars

Charlie Brown's All-Stars

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas at Pee Wee's Playhouse

Christmas at Pee Wee's Playhouse

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Smokey and the Bandit II

Smokey and the Bandit II

1980
×
Read the review Edit this entry  
06
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Six Pack

Six Pack

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Night in Heaven

A Night in Heaven

1983
×
Read the review Edit this entry  
03
Look Who's Talking Too

Look Who's Talking Too

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Howard

Howard

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tread

Tread

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Tell Her It's Me

Don't Tell Her It's Me

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nighthawks

Nighthawks

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Click

Click

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Top Dog

Top Dog

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shopping with Susan

Shopping with Susan

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glitter

Glitter

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry