= has logged 199 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Life

Life

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indignation

Indignation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

Kung Fu Panda: Secrets of the Scroll

2015
×
Edit this entry  
21
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Gone

Gone

2012
×
½
Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quay

Quay

2015
×
Edit this entry  
16
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
15
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious

Turbo Charged Prelude to 2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★★★
Edit this entry