Cham has logged 64 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terror Is a Man

Terror Is a Man

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Satan's Storybook

Satan's Storybook

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Martin

Martin

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Baby

The Baby

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tim and Eric's Billion Dollar Movie

Tim and Eric's Billion Dollar Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Of Unknown Origin

Of Unknown Origin

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parents

Parents

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beast from Haunted Cave

Beast from Haunted Cave

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barn of the Naked Dead

Barn of the Naked Dead

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Who's That Girl

Who's That Girl

1987
×
Read the review Edit this entry  
22
Anatomy of a Psycho

Anatomy of a Psycho

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Curse of Tartu

Death Curse of Tartu

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hidden Hand

The Hidden Hand

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Swamp

Dragon Swamp

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Awakening

The Awakening

1980
×
Read the review Edit this entry  
19
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carnosaur

Carnosaur

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Satan War

Satan War

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Willard

Willard

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Matango

Matango

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
8MM

8MM

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mascot

The Mascot

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission Thunderbolt

Mission Thunderbolt

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Goblin

Goblin

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Curious Dr. Humpp

The Curious Dr. Humpp

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Revenge of the Living Dead Girls

The Revenge of the Living Dead Girls

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry