• The Rescue

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Val

    ★★½

  • No Sudden Move

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Broken Harts

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Our Towns

    ★★★

  • Chasing Childhood

    ★★★½

  • Alaskan Nets

    ★★★½

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • When Claude Got Shot

    ★★★★

  • Boogie

  • Rehab Cabin

    ★★★½

  • TINA

    ★★★½

  • Cherry

    ★★

  • This Is Not a War Story

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Land

    ★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Sugar Daddy

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★

  • Hunger Ward

  • Mank

    ★★★½

  • Love in Dangerous Times

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Chop Chop

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • For Madmen Only: The Stories of Del Close

    ★★½

  • French Exit

    ★★★

  • Opera

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • LX 2048

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Who’s on Top?

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Sophie Jones

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

  • Greenland

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Escaping Freedom

  • Arkansas

    ★★★½

  • The Sound of the Wind

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Through the Night

    ★★★½

  • Clapboard Jungle

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½