Chance has logged 20 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Precious

Precious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★
Edit this entry  
18
Lean On Me

Lean On Me

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leadbelly

Leadbelly

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bandits

Bandits

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Northfield Minnesota Raid

The Great Northfield Minnesota Raid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
A Thousand Cuts

A Thousand Cuts

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rebuilding Paradise

Rebuilding Paradise

2020
×
★★★
Edit this entry