Chance has logged 53 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ju-on: The Curse

Ju-on: The Curse

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Delirium

Delirium

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Catacombs

Catacombs

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Haunting on Fraternity Row

Haunting on Fraternity Row

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Boys Love Mandy Lane

All the Boys Love Mandy Lane

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boa vs. Python

Boa vs. Python

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Death Spa

Death Spa

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Virus Undead

Virus Undead

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
21
See No Evil 2

See No Evil 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cage Dive

Cage Dive

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boo!

Boo!

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Terror Beneath the Sea

Terror Beneath the Sea

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaks

Freaks

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Creature

Creature

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Séance

Séance

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Shark

Raiders of the Lost Shark

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Phantom of Death

Phantom of Death

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Dark

The Dark

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Children of the Corn: Runaway

Children of the Corn: Runaway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Robots

Robots

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry