RSS feed for Chandler

Chandler has logged 25 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Edit this entry  
27
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
½
Edit this entry  
07
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Edit this entry  
06
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry