Sort by

chandogyo has logged 60 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ring

Ring

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nekromantik

Nekromantik

1988
×
Read the review Edit this entry  
14
Umma

Umma

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deep Blue

Deep Blue

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Montana Story

Montana Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Soldier

Black Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Departure

The Departure

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Decent People

Decent People

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry