Sort by
  • Priscilla

    ★★★½

  • Poor Things

  • All of Us Strangers

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • Bottoms

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

  • Master Gardener

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

  • Bones and All

    ★★★

  • Lady Chatterley's Lover

  • TÁR

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • RRR

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • All That Breathes

  • Benediction

    ★★★★½

  • Happening

  • Dune

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • All Light, Everywhere

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Old Guard

  • Days

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • And Then We Danced

  • Atlantics

    ★★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½