• Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Passengers

  • Collateral Beauty

    ★½

  • Lion

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Elle

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Sausage Party

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★½

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Olive Kitteridge

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Wild

    ★★★★

  • The Normal Heart

    ★★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • Joyful Noise

  • Extremely Loud & Incredibly Close

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★½

  • Charlie St. Cloud

  • A Single Man

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • Grey Gardens

    ★★★★

  • The Wrestler

    ★★★★

  • This Is England

    ★★★½

  • Babel

    ★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★½

  • Sideways

    ★★★★

  • Angels in America

    ★★★★½

  • Mystic River

    ★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★

  • Traffic

    ★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★

  • Dead Man Walking

    ★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • Aliens

    ★★★★½

  • Back to the Future

    ★★★★

  • Sophie's Choice

    ★★★★

  • On Golden Pond

    ★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • Kramer vs. Kramer

    ★★★★½

  • Alien

    ★★★★

  • The Deer Hunter

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Taxi Driver

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

  • All About Eve

    ★★★★