• Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • Kurup

    ★★★

  • Finch

    ★★★★½

  • Jai Bhim

    ★★★½

  • Most Eligible Bachelor

    ★★★½

  • Republic

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★

  • Raja Raja Chora

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Narappa

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Karnan

    ★★★½

  • Nayattu

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★½

  • Churuli

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Mail

    ★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

  • Krack

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Dirty Hari

  • Wonder Woman 1984

  • Andhaghaaram

    ★★★★

  • Middle Class Melodies

    ★★★

  • Soorarai Pottru

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

  • Another Round

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Gantumoote

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Appatlo Okadundevadu

    ★★★

  • Idolle Ramayana

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Iraivi

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • The Intern

    ★★★½

  • Demolition

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Carol

  • Haider

  • The Equalizer

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Jodorowsky's Dune

  • The Garden of Words

    ★★★

  • The Keeper of Lost Causes

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½