Sort by

Charcastrology has logged 230 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Silent Night

Silent Night

2021
×
Edit this entry  
30
Lullaby

Lullaby

2022
×
Edit this entry  
30
Lola Y Sofía, las reinas del Tiktok

Lola Y Sofía, las reinas del Tiktok

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
La Gran Familia

La Gran Familia

1962
×
Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Edit this entry  
28
Broker

Broker

2022
×
Edit this entry  
27
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Easy A

Easy A

2010
×
Edit this entry  
25
Joaquín Reyes: Una y no más

Joaquín Reyes: Una y no más

2017
×
Edit this entry  
24
Mític

Mític

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sarah Silverman: We Are Miracles

Sarah Silverman: We Are Miracles

2013
×
Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
Edit this entry  
20
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
Edit this entry  
19
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
14
The Night Before

The Night Before

2015
×
Edit this entry  
14
Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

2017
×
½
Edit this entry  
13
La cuina dels homes

La cuina dels homes

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Edit this entry  
09
Tomorrow is Today

Tomorrow is Today

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Una Situación Extraordinaria

Una Situación Extraordinaria

2020
×
Edit this entry  
08
Disquisiciones de una pareja que lleva más de seis meses y menos de un año

Disquisiciones de una pareja que lleva más de seis meses y menos de un año

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2019
×
Edit this entry  
08
8 Dates

8 Dates

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
04
Rodeo

Rodeo

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Kings of the World

The Kings of the World

2022
×
Edit this entry  
02
The Yellow Ceiling

The Yellow Ceiling

2022
×
Edit this entry  
28
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Edit this entry  
27
To have time

To have time

2022
×
Edit this entry  
25
Respect

Respect

2021
×
Edit this entry  
24
Dark Blue Almost Black

Dark Blue Almost Black

2006
×
Edit this entry  
22
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
Edit this entry  
21
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Edit this entry  
14
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
Edit this entry  
13
Girlfriends and Girlfriends

Girlfriends and Girlfriends

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
[REC]²

[REC]²

2009
×
Edit this entry  
12
[REC]

[REC]

2007
×
Edit this entry  
11
November

November

2003
×
Edit this entry  
10
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
Edit this entry  
08
Pueblo

Pueblo

2015
×
Edit this entry