Sort by

Charcastrology has logged 25 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
She's the Man

She's the Man

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
Edit this entry  
21
Piggy

Piggy

2018
×
Edit this entry  
21
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
Edit this entry  
17
Appendage

Appendage

2021
×
Edit this entry  
16
El doble

El doble

2021
×
Edit this entry  
16
Stockholm

Stockholm

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
INU-OH

INU-OH

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Exorcist

The Exorcist

2022
×
Edit this entry  
14
Medusa Deluxe

Medusa Deluxe

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Piety

Piety

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
El televisor

El televisor

2022
×
Edit this entry  
12
La pesadilla

La pesadilla

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Diabolik

Diabolik

2021
×
Edit this entry  
07
Hunt

Hunt

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
Edit this entry  
04
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Read the review Edit this entry