Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
Read the review Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saved!

Saved!

2004
×
★★½
Edit this entry  
11
Toys

Toys

1992
×
★★
Edit this entry  
10
Boarding School

Boarding School

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clay Pigeons

Clay Pigeons

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lucas

Lucas

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room

Escape Room

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry