Sort by

Charlie has logged 26 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
A Year and a Half in the Life Of Metallica

A Year and a Half in the Life Of Metallica

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry