Sort by
  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Champions

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Day Shift

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Toast

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Never Kiss a Man in a Christmas Sweater

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Tesla

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Courier

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½