Sort by

charlie_made_me has logged 16 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry