Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Strays

Strays

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Flash

The Flash

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry