charlie has logged 15 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry