• Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ½

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Notes from Melanie

    ★½

  • Cold Case in Icemount

    ★★★½

  • Breaking Barbi

    ½

  • Watermelon: A Cautionary Tale

    ★★

  • Santa's Little Helpers

    ½

  • Paddleton

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★½

  • Smash and Grab

    ★★½

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Ant Head

    ★★★

  • Bird Box

  • Best Friend

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Bocadillo

    ½

  • Twisted Pair

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★

  • Skin

  • Yellow Is the New Black

    ½

  • A Land Imagined

    ★★½

  • One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

    ★★★★

  • Avengers of Justice: Farce Wars

    ½