Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Beans

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Model Citizen

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Protocole Sandwich

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Swallow

    ★★