Sort by

Charlie has logged 226 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Rejected

Rejected

2000
×
Edit this entry  
01
Age Out

Age Out

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
28
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Midway

Midway

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eli

Eli

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Age Out

Age Out

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry