• Death to 2021

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Fake Famous

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • City So Real

    ★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★

  • Soul

    ★★★