RSS feed for Charlie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Fritter's Racing Skoool

Miss Fritter's Racing Skoool

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Marine Life Interviews

Marine Life Interviews

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Heavy Metal Mater

Heavy Metal Mater

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Moon Mater

Moon Mater

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Rescue Squad Mater

Rescue Squad Mater

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Mater the Greater

Mater the Greater

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mater Private Eye

Mater Private Eye

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Bugged

Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Bugged

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Spinning

Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Spinning

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Hiccups

Cars Toons: Tales from Radiator Springs - Hiccups

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
El Materdor

El Materdor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster Truck Mater

Monster Truck Mater

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Look Away

Look Away

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Girl

Final Girl

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Patient Zero

Patient Zero

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
1922

1922

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry