Sort by

Charlie has logged 54 entries for films during February 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Future

The Future

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest

The Greatest

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Primer

Primer

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jack & Diane

Jack & Diane

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Death

Black Death

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Now Is Good

Now Is Good

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nobody Walks

Nobody Walks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candy

Candy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goodnight, Mr. Foot

Goodnight, Mr. Foot

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Splice

Splice

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cake Eaters

The Cake Eaters

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry