Sort by

charlie has logged 111 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Child of Rage: A Story of Abuse

Child of Rage: A Story of Abuse

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Eden

Big Eden

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Immortal Life of Henrietta Lacks

The Immortal Life of Henrietta Lacks

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Michael Moore in TrumpLand

Michael Moore in TrumpLand

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry