Sort by
  • Cocaine Bear

    ★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

  • The Father

    ★★★½

  • 1917

  • Jojo Rabbit

    ½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

  • The Platform

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • mid90s

  • If Beale Street Could Talk

  • The Favourite

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★

  • Phantom Thread

  • Of Fathers and Sons

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • You Were Never Really Here

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

  • La La Land

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • The Revenant

  • The Hateful Eight

  • The Big Short

  • Beasts of No Nation

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

  • Nightcrawler

  • The Imitation Game

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • World War Z

  • This Is the End

  • Django Unchained

  • Skyfall

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • 21 Jump Street

  • Warrior

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★