Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★½

  • Bowling 4 Eva

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Passages

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Luckiest Girl Alive

    ★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • Low Life

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Nope

    ★★½

  • Semen retention for a better tomorrow

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Starling

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • Loving You

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Bad Trip

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • LITTLE BOY MANIAC

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Goblin

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • And She Hisses

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Killing of Two Lovers

  • Minari

    ★★★★½