Sort by
  • Arctic Monkeys Live at Kings Theatre

    ★★★★★

  • Meet Cute

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Noel Gallagher’s High Flying Birds at Glastonbury 2022

  • Sam Fender at Glastonbury 2022

  • Elvis

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Little Mix: The Last Show (For Now...)

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Rooney

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Little Mix - At Home Documentary

  • West Side Story

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Spice Girls at the BBC

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★★

  • Sam Fender live at TRNSMT 2021

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Leigh-Anne: Race, Pop and Power

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★★

  • Kate Garraway: Finding Derek

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Being Bridget Jones

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Little Mix: LM5: The Tour Film

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Little Mix UNcancelled!

  • Untitled

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Hamilton

  • Normal People Confessions

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Seeing Blind

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Becoming

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★