Sort by

charlotte has logged 21 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry