Sort by

charlotte has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spinners

Spinners

2014
×
½
Edit this entry  
14
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Switch

The Switch

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry