Sort by

charlotte has logged 32 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decorating Disney: Holiday Magic

Decorating Disney: Holiday Magic

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Imagineering Story

The Imagineering Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry