Sort by

charlotte has logged 38 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Switch

The Switch

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Being Bridget Jones

Being Bridget Jones

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Little Mix: LM5: The Tour Film

Little Mix: LM5: The Tour Film

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Little Mix: Glory Days - The Documentary

Little Mix: Glory Days - The Documentary

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Arctic Monkeys - At The Apollo

Arctic Monkeys - At The Apollo

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Maintenance

High Maintenance

2006
×
½
Edit this entry  
10
About a Girl

About a Girl

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
City of God

City of God

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry