• Don't Look Up

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • Tall Girl

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • Grandmother's Gold

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★

  • Cameron Esposito: Rape Jokes

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Dirty Computer

    ★★★★½

  • I Am Not an Easy Man

  • Midnight Sun

    ½

  • Sherlock Gnomes

    ★★★

  • Wild Nights with Emily

    ★★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Ophelia

    ★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Arkangel

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • The Snowman

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • I Kill Giants

    ★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★