Sort by

char🕯 has logged 25 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
23
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
Edit this entry  
17
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry