Sort by

charlotte has logged 17 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Pottersville

Pottersville

2017
×
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Derrida

Derrida

2002
×
Edit this entry