• Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Twilight

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Little Miss Sunshine

    ★★★½

  • The Devil and Daniel Johnston

    ★★★★½

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★

  • Ghost World

    ★★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • Human Traffic

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★★

  • The Doom Generation

    ★★★★★

  • Starshaped

    ★★★★★

  • Swing Kids

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Cabaret

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★½