Sort by

charrlotted has logged 25 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
19
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppets' Wizard of Oz

The Muppets' Wizard of Oz

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Us Again

Us Again

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moneyball

Moneyball

2011
×
Read the review Edit this entry