• Pig

    ★★★★

  • Belladonna of Sadness

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★★

  • Prince of Darkness

    ★★

  • Ringu

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Alfie

    ★★★½

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Irreversible

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Rashomon

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • It

    ★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★½