• The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Big Ugly

    ★★

  • Peninsula

    ★½

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Hunt

    ½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★

  • Honest Candidate

    ★★½

  • Tesla

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Start-Up

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

  • Moonlit Winter

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Battle of Jangsari

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Bring Me Home

    ★★½

  • Joker

    ½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • NiNoKuni

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Deadwood: The Movie

  • Good Omens

  • Domino

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½