Chase has logged 194 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul Plane

Soul Plane

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Ugly

The Big Ugly

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Date Night

Date Night

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sabotage

Sabotage

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fashion King

Fashion King

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Battleship Island

The Battleship Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Svaha: The Sixth Finger

Svaha: The Sixth Finger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mon Mon the Water Spider

Mon Mon the Water Spider

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Darkman

Darkman

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
01
42

42

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry