Chase has logged 38 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★½
Edit this entry  
28
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
Red Sonja

Red Sonja

1985
×
★★½
Edit this entry  
28
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Jaws: The Revenge

Jaws: The Revenge

1987
×
½
Edit this entry  
28
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
½
Edit this entry  
28
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★
Edit this entry  
27
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Edit this entry  
25
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Twins

Twins

1988
×
★★½
Edit this entry  
21
Junior

Junior

1994
×
Edit this entry  
21
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★½
Edit this entry  
21
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
21
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
Edit this entry  
21
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
To Dust

To Dust

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Transit

Transit

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★½
Edit this entry