Sort by

Chase has logged 30 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
RBG

RBG

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Water Margin

The Water Margin

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry