Sort by

Chase has logged 493 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wrongfully Accused

Wrongfully Accused

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★
Edit this entry  
28
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★
Edit this entry  
27
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Bang

Dead Bang

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★
Edit this entry  
29
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nimona

Nimona

2023
×
★★★
Edit this entry